search

Po co wskrzeszać trupa?

30,00 zł
Brutto

ks. Antoni Sołtysik

W Polsce znany jako pierwszy Generalny Asystent KSM. Dla nas w Krakowie - jako współtwórca Grup Apostolskich, ruchu młodzieżowego skierowanego do młodych "stojących w otwartych drzwiach kościoła".

Jan Paweł II, 8 czerwca 1979 roku, w czasie spotkania z młodzieżą na Skałce mówił, że "ks. Antoni ma ogromne pasję młodzieżową, pasję do duszpasterstwa młodzieżowego - po prostu go ta pasja zjada - i otwiera się w kierunku wszystkich grup młodzieżowych".

O tej pasji jest właśnie ta książka.

 

Wymiary: 20.7 × 14.7 × 1.3 cm

Waga: 0.265 kg

Ilość

W trudnych czasach Polski Ludowej było czterech duchownych, dzięki którym Kościół pozostawał żywy. Niewątpliwie był wśród nich św. Jan Paweł II, Kardynał Stefan Wyszyński i ksiądz Franciszek Blachnicki. Jednak księdzem, na którego postawił Jan Paweł II, był ks. Antoni Sołtysik. To właśnie jemu ówczesny biskup krakowski Karol Wojtyła powierzył zbudowanie na nowo duszpasterstwa młodzieży. Miłość do Boga i najwyższy szacunek do Kościoła i Ojczyzny sprawiły, że wiele z tych innowacyjnych pomysłów zostało zrealizowanych i istnieje do dziś dzięki zaangażowaniu setek wiernych w całej Polsce.

Po co wskrzeszać trupa? to nietuzinkowy zbiór zabawnych anegdot, solidna dawka nieznanej historii Kościoła z czasów komunizmu i osobista opowieść o zażyłej relacji z papieżem Janem Pawłem II. Wszystkie wydarzenia, o których barwnie opowiada w wywiadzie pierwszy Asystent Generalny KSM i współtwórca Grup Apostolskich ks. Antoni Sołtysik, przyczyniły się do reaktywacji KSM-u w 1990 roku. Nigdy dotąd niepublikowane wypowiedzi ks. prałata, wydają się jeszcze bardziej aktualne.  Są inspirującą wskazówką zarówno dla duszpasterzy, jak i wszystkich młodych świeckich, którzy szukają swojego miejsca w Kościele.

Książka, nad którą patronat honorowy objęła Konferencja Episkopatu Polski, Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki oraz metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski już dostępna w naszym sklepiku.

35 Przedmioty